Dünya

Son Dakika! Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Harekatın başından bu yana 2300 Ermeni askeri etkisiz hale getirildi

Azerbaycan-Ermenistan arasında pazar gününden bu yana yaşanan çatışmalarla ilgili Azerbaycan Savunma Bakanlığı yeni bir tanımlama yaptı. Bakanlık, geride kalan 3 günde 2300 Ermeni askerinin etkisiz ayla getirildiğini duyurdu. aynı zamanda Ermenistan’ın bu sabahleyin Terter kentine atak başlattığı da belirtildi.

“YERLEŞİM YERLERİ İSABET ALINDI”

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, “Ermenistan, Terter kentine havan ve top atışlarıyla saldırıyor. İlk bilgilere tarafından isabet bölge mesken yerleri ve yaralılar var” açıklamasını yaptı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığının açıklamasında, sabahleyin lokal saatte 08.00’de başlayan saldırıda sivil altyapının zarar gördüğü belirtildi. Açıklamada, birincil belirlemelere kadar sivil yaralıların olduğu kaydedildi.

2 BİN 300 ERMENİ ASKERİ VE 30’A YAKIN TANK ETKİSİZ IŞIK HALKASI GETİRİLDİ

Açıklamada ayrıca, “Harekatın başından bu yandan düşmanın 2 bin 300 askeri etkisiz hale getirildi. Hocavend’de konuşlu S300 sistemi etkisiz ülkü getirildi. Düşmanın 30’a yakın tank ve zırhlı arabulucu, 200’den artı top ve roket sistemi, 25 hava savunma sistemi, 6 komuta merkezi, 50 tanksavarı ve 5 cephaneliği tahrip edildi” bilgilerine yer verdi.

Son Dakika! Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Harekatın başından bu yana 2300 Ermeni askeri etkisiz hale getirildi

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu