Gündem

Son Dakika! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Putin’in davetiyle bir araya gelecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karabağ’daki tarafları, tutsak ve ölü takası nedeniyle çatışmalara son vermeye çağırmış, Kremlin’den yapılan yazılı açıklamada, “Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile bir dizi telefon görüşmelerinin gerisinde Rusya Devlet Başkanı, ölülerin ve esirlerin takası nedeniyle insani nedenlerle Dağlık Karabağ bölgesindeki çatışmalara son verilmesi çağrısında bulunuyor” ifadeleri yer almıştı.

MÜLÂKAT, MOSKOVA’DA YAPILACAK

Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları da bugün Rusya Dışişleri Bakanının ara buluculuğunda istişarelerde bulunmak üzere Moskova’ya ağırlama edilmişti. Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, Moskova’ya gitmeyi kabul etti.

İLK KEZ BİR ARAYA GELECEKLER

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, “Bakü ve Ermenistan, Moskova’da görüşmeyi kabul etti, etkin hazırlıklar yolda” ifadesini kullandı. Bu Nedenle Azerbaycan ve Ermenistan yetkilileri, çatışmaların başladığı günden bu yandan ilk kez müşterek bir ülkede bir araya gelecek.

Rusya’nın yanı sıra ABD ve Fransa da bugüne değin 300’den artı kişinin yaşamını yitirdiği çatışmaların son bulması için mütareke çağrıları yapmıştı.

Son Dakika! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Putin'in davetiyle bir araya gelecek

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu