Dünya

Son Dakika! Azerbaycan’dan Ermenistan’a ültimatom: Saldırıyı durdurun, huysuz takdirde misliyle karşılık vereceğiz

Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarını işgal etme çabasına rağmen pazar gününden bu yanlamasına iki ülke aralarında sıcak çatışma yaşanıyor. Savaş hali duyuru edip karşısında hücum başlatan Azerbaycan, Ermenistan ordusunu bir kez daha ültimatom vererek uyardı.

“ERMENİSTAN’IN SALDIRIYI HEMEN DURDURMASINI İSTİYORUZ”

Savunma Bakanlığı kadar yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “1 Ekim sabahı Ermenistan’ın Gorus kentinden Azerbaycan tarafına ateş açılmıştır. Ermenistan’dan atılan füzeler Cebrail-Fuzuli bölgesinde cepheye isabet etmiştir. Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırısını derhal durdurmasını istiyoruz. Aksi takdirde misliyle karşılık verileceği konusunda uyarıyoruz”

ERMENİ ASKERLERİN KONVOYU DEĞIL EDİLMİŞTİ

Azerbaycan ordusunun topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarmak için başlattığı karşı atak devam ederken Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan’a ait farklı yönde hareket eden askeri birliklerin imha edildiğini duyurmuştu. Bakanlık’tan yapılan paylaşımda, ”Düşmanın farklı yönlerde hareket eden askeri sütunları birliklerimiz kadar imha edildi.” bilgisi verilmişti.

Son Dakika! Azerbaycan'dan Ermenistan'a ültimatom: Saldırıyı durdurun, aksi takdirde misliyle karşılık vereceğiz

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu