Dünya

Son Dakika! Ermenistan, Azerbaycan’ın Gence kentine yeniden füze saldırısında bulundu

Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın askeri danışmanı Harutyunyan, Rusya‘da yayınlama yapan bir kanalın programına misafir olmuş, “Şimdi yeni bir askeri strateji geliştirdik. Hava sistemlerini (SİHA’lar) imha etmek ve yerleşim noktalarını bombalamak; panik için” ifadelerini kullanmıştı. Danışmanın canlı yayında stratejilerinin, sivillere karşın katliamlar olduğunu anlatması ardından, sabahleyin saatlerinde Ermenistan Azerbaycan‘ın Gence kentine füzeli hücum düzenledi.

KÖYLERE SALDIRDILAR

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ermenistan güçlerinin Azerbaycan’da mesken yerlerini hedef almaya devam ettiği; Goranboy, Tatar, Ağdam, Berde ve Ağcabadi bölgelerinde köylerin saldırıya uğradığını açıkladı.

ERMENİSTAN KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

Öte yana, geçen günkü çatışmalarda Azerbaycan ordusunun, cephenin bambaşka yönlerinde Ermenistan güçlerine ağır kayıplar verdirdiği belirtildi. Azerbaycan ordusunun, Ermenistan güçlerine ait takriben 10 tank, 6 D-20 top, 1 ‘Acacia’ kundağı motorlu topçu cihazı ve takriben 30 arabulucu yıkım ettiği duyuruldu. Ermenistan güçlerinden 1’inci ve 7’nci alaylarından bir grup askerin mevzileri terk ederek kaçtığı açıklama edildi.

Ayrıntılar geliyor…

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu