Siyaset

Son dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu: Biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyor

ULAŞTIRMA ve Altyapılar Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Mardin İl Başkanlığı’nda yaptığı ziyarette, bölgeye yapılan yatırımlara değinerek, “Ne yazık oysa biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyor. Biz AK Parti olarak, 2023, 2053, 2071 hedeflerini ortaya koyarak, bu doğrultuda gece gündüz çalışırken, Türkiye’nin doğusuyla batısına benzer hizmeti götürme gayreti içindeyken, ülkemizin ulaşım ve iletişimini geliştirirken, birileri milletimizin hizmetine sunmaya çalıştığımız hizmetleri durdurmakla, engellemekle meşgul” dedi.

Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, AK Parti Kızıltepe İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. Bakan Karaismailoğlu, ilçedeki esnafla görüşmesinin arkasında Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. 

‘DEĞİŞİMDEN VAZGEÇMEDEN GELİŞİMİ SÜRDÜRECEĞİZ’Valilik ziyaretinin ardından Bakan Karaismailoğlu, AK Parti Mardin İl Başkanlığı’na gelerek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Dünyanın gıptayla baktığı, örnek aldığı çok büyük projeler yaptıklarını anlatan Bakan Karaismailoğlu, “Kimsenin yapamaz, düş edemez dediği işleri bir bir bitiriyoruz. Bir taraftan dünyaya söz anlatıyoruz, bir tarafta dünyayı yönetiyoruz, bir tarafta ülkemizde vatandaşlarımızın dertleriyle ilgileniyoruz. Tek amacımız milletimizin duasını olmak. AK Parti’nin sağlam temellerini ‘halka hizmet, hakka hizmettir’ diyen, siz kıymetli teşkilatlarımız, biliyorum ki partimizin temelini hizmet için çalışan arkadaşlarımız, kardeşlerimiz yani sizler oluşturuyorsunuz. Ayrıca böylece AK Parti, son 18 yıldır, değişimin, gelişimin yeniliğin öncüsü haline geldi. Değişimden vazgeçmeden gelişimi sürdüreceğiz” dedi.’BÖLGEYE REFAH, REFAH, BARIŞ GELMESİNİ İSTEMİYORLAR’Bakan Karaismailoğlu, AK Parti olarak yalnızca bugünleri planlamayıp, geleceğe ışık tuttuklarını açıklama ederek, bölgeye kolaylik ve barışın gelmesini istemeyenlerin olduğuna uyarı çekti. Bakan Karaismailoğlu, “Bu parti kuruluşundan bugünlere gelene değin çok meşakkatli yollardan geçti. Ne eyvah ama biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyor. Biz AK Parti olarak, 2023, 2053, 2071 hedeflerini ortaya koyarak bu doğrultuda gece gündüz çalışırken, Türkiye’nin doğusuyla batısına benzer hizmeti götürme gayreti içindeyken, ülkemizin ulaşım ve iletişimini geliştirirken, birileri milletimizin hizmetine sunmaya çalıştığımız hizmetleri durdurmakla, engellemekle meşgul. Biz, para ile pul ile yapılabilecek her şeyi yapabiliriz. Ama bir takım şeyler vardır oysa, para ile pul ile olmuyor. Eğer bir toplumda, kardeşlik, arkadaşlık, uzlaşma bozulduysa bunu her tarafta tesis etmek çok zordur. Ülkemizde de 40 yıla yakın süredir kardeşliğimizi bozmaya çalışan iç ve dış mihraklar var, PKK’sı var, FETÖ’sü var, bundan başka bunların siyasi kanatları var. Bunlar kardeşlerimizi öldürmekle kalmıyorlar, direkt kardeşliğimizi maksat almış durumdalar. Bölgeye, kolaylik, rahatlik, uzlaştırma gelmesini istemiyorlar. Ama bilsinler ama her ne yaparlarsa yapsınlar, katiyen başarıya ulaşamayacaklar. Ne bizim bin yıllık kardeşliğimizi bozabilirler, ne de bizi bölgeye yaptığımız yatırımlardan caydırabilirler. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, bizim amacımız refahı, zenginliği, ülkenin dört bir yanına yaymak. İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ne varsa, Mardin’de de olacak, Bitlis’te de olacak, Ağrı’da da olacak” diye konuştu.

 

Son dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu: Biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyorSon dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu: Biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyorSon dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu: Biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyorSon dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu: Biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyorSon dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu: Biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyorSon dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu: Biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyorSon dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu: Biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyorSon dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu: Biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyorSon dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu: Biz çalıştıkça, yollarımızı tıkayan daha da artıyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Selim KAYA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu