FutbolSpor

Son Dakika Haberi | Beşiktaşta Sergen Yalçından radikal karar!

Sezona Trabzonspor galibiyetiyle başlayarak taraftarına umut veren fakat sonra Avrupa kupalarında oynadığı iki maçı da kaybeden ve Süper Lig’deki 3 karşılaşmadan 1 puan alabilen Beşiktaş’ta ‘sıkıyönetim’ duyuru edildi.

Futbolcuların performansını yükselterek kötü gidişe son verme namına yardımcılarıyla toplantılar yapan teknik direktör Sergen Yalçın, oyuncuların saha içi ve dışındaki yaşamlarını yakın takibe almayı kararlaştırdı. Teknolojinin tüm imkanlarının kullanılacağı peşine düşüp takip esnasında futbolcuların antrenmanlarda neleri iyi yapıp neleri fena yaptığından, saha dışındaki yeme içme ve gezme alışkanlıklarına değin her şeyleri bilinecek ve yoklama altında tutulacak.

Kartal’da yeni dönemde neler olacak?

1- Futbolcular sabahleyin kahvaltısında yedikleri tüm besinleri kulübün diyetisyenlerine bildirecek. Zorunlu kaloriyi alıp almadıkları tespit edilecek.

2- Kahvaltı sonrası yapacakları yürüyüş oyunculara takılacak polar saatlerden izlenecek.

3- Öğle ve akşam yemekleri diyetisyen kontrolünde gerçekleşecek. Beslenme Uzmanı tavsiyesi açık havada bir şey yenmeyecek.

4- Antrenmanlardaki fizik kondisyon çalışmaları görüntülü olarak takip edilecek ve efor testleri jurnal not edilecek.

Bireysel idmanlarda eksikler giderilecek

5- Futbolcuların antrenman esnasında sahada sergilediği bütün hareketler ve davranışlar kameralarla kayda alınacak.

6- Kısa-uzun paslar, içten zorlama, top kazanma, hava topu, olumlu-negatif orta, şut, top kapma ve ikili çaba kazanma başarısı gibi istatistikler ışığında bireysel çalışmalarla futbolcuların cılız yönleri güçlendirilecek.

7-Kalecilerin defans oyuncularıyla koordinasyonu ve pozisyon alma becerileri geliştirilecek. (Hürriyet)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu