Siyaset

Son dakika haberleri | FETÖ firarisi 2 eski emniyet müdürü, örgütün hücresel evinde yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi eski güvenlik müdürleri Cemil Ceylan ile Hüsrev Salmaner, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde saklandıkları örgüte ait hücreli evinde yakalandı.

Edinilen bilgiye takriben, Ankara Güvenlik Müdürlüğü Organize Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü, FETÖ’de üst düzey konumda olan ve firari olarak aranan eski güvenlik mensuplarının gaybubet evlerinde gizlenerek örgütsel faaliyetlerine devam ettiğini saptama etti.

Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in, örgütün emniyetteki üst düzey yapılanmasında gelecek vadeden kişiler olarak gördüğü “altın çocuklar” aralarında bulunduğu belirli, örgütün haberleşme programı ByLock’u kullanan ve çoğu dosyadan arama kayıtları yer alan 2010-2014 yılları arasında Kilis ve Edirne Emniyet Müdürlüğü yapan Cemil Ceylan ile 2011-2014 yılları arasında Artvin İl Güvenlik Müdürlüğü yapan Hüsrev Salmaner Etimesgut ilçesindeki “gaybubet” adı verilen örgüte ait hücreli evinde yakalandı.

Şüphelilerin yakalandıkları yüksek güvenlikli rezidans binasındaki daireyi, örgütsel hizmetlerde ve örgütsel kararlar alınması gibi işlemlerde kullandıkları, mecburi kalmadıkları sürece dışarı çıkmadıkları ve dışarı çıktıklarında da kılık, giysi ve eşkallerini değiştirerek tanınmamaya çalıştıkları saptandı.

Kaçak FETÖ mensuplarının, keza gaybubet evinin deşifre olmaması için aileleri ve örgüt mensuplarıyla görüşmelerde, kiraladıkları gaybubet evine yakın konumda olan başka bir daireyi kullandıkları belirlendi.

Şüphelilerin iki adresine yapılan aynı zamanlı operasyonda çok sayıda örgütsel evrak, bilgisayar ve cep telefonu ele geçirildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mümin Altaş

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu