Gündem

Son Dakika! Hatay’da çıkan yangın mesken yerlerine sıçradı

Hatay’ın İskenderun ve Belen ilçeleri sınırındaki Sarımazı Mahallesi’nde, mesken yerlerine yakın alanda orman yangını çıktı. Yangında dumandan etkilenenlere sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Yangın, saat 10.00 sıralarında Sarımazı Mahallesi TOKİ ve İssume bölgesi arasındaki ikâmetgâh yerlerine yakın ağaçlık alanda çıktı.

Demin çıkış sebebi belirlenemeyen yangın, rüzgarın etkisiyle büyüdü. İhbar üzerine bölgeye fazla sayıda polis, itfaiye ve orman alan müdürlüğü ekibi sevk edildi. Dumandan etkilenenlere, sağlık ekipleri kadar müdahalede bulunuldu. Bölgeden gelen fotoğraflarda insanların dumandan etkilendikleri de görüldü.

Son Dakika! Hatay'da çıkan yangın yerleşim yerlerine sıçradı

“OKULUN ATÖLYESİNDEN SIÇRADI”

Muhtar İhsan Sönmez konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. İlhan yaptığı açıklamada, “Yoklama altına alınamadı, devam ediyor. 4-5 kilometrelik alanı kapladı. Az ilerimizde yüksek meslek okulu var, onun atölyesine sıçradı. İtfaiyeler, helikopterler çalışıyor fakat henüz kontrol altına alınamadı. Yaralı falan değil ama evlere çok az kaldı, yakalamak üzere. Kalabalık bir semt. 6-7 siteden oluşuyor. Ormanın kenarında oluyor. Dolayısıyla yangın her an evlere sıçrayabilir.” dedi.

Son Dakika! Hatay'da çıkan yangın yerleşim yerlerine sıçradıSon Dakika! Hatay'da çıkan yangın yerleşim yerlerine sıçradı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu