Gündem

Son dakika: Korona sebebiyle izolasyonda olan çalışanlar iş göremezlik ödeneği alacak

Koronavirüs pandemisinin başından itibaren çalışanlara karşın bahşedilen desteklere bir yenisini daha eklediklerini bildiren Aile, Alıştırma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçici iş göremezlik ödeneği için zorunlu olan istirahat raporunu kolaylaştırdıklarını kaydetti.

“KARANTİNADAKİ ÇALIŞANLARA İŞ GÖREMEZLİK ÖDENEKLERİNİ ÖDEYECEĞİZ”

Mevcut uygulamada koronavirüse yakalanan çalışanların istirahat raporu olmak için hekimlere başvurduğuna uyarı çeken Bakan Selçuk, “Bundan Böyle çalışanlarımızın istirahat raporu edinmek için tekrardan doktora müracaat etmesine gerek kalmayacak. Filyasyon ekiplerinin, FİTAS (Filyasyon ve İzolasyon Peşine Düşüp Takip Sistemi) üzerinden düzenlediği istirahat raporları SGK tarafından otomatik olarak işleme alınabilecek. Böylece çalışanlarımıza karantinada kaldıkları zaman için düzenlenen raporlara ait meslek göremezlik ödeneklerini ödeyeceğiz” dedi.

“HASTANELERİMİZDEKİ YÜKÜ HAFİFLETMEYİ PLANLIYORUZ”

Bakan Selçuk, uygulamaya ilişkin, “İzolasyonda olması nedeniyle çalışamayan vatandaşlarımızı destekliyoruz. bununla birlikte toplum sağlığı için bulaş riskini azaltarak, hastanelerimizdeki yükü de hafifletmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Son dakika: Korona nedeniyle izolasyonda olan çalışanlar iş göremezlik ödeneği alacak

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu