Gündem

Son Dakika! Sahte içki Kırıkkale’de 7 can aldı, İzmir’de ise 7 kişi yoğun bakımda

İzmir’den bu sabahtan gelen sahte alkol haberinin gerisinde bir haber de Kırıkkale‘den geldi. Kırıkkale’de sahte alkolden zehirlendiği iddia edilen 8 kişi çare altına alındı.

Hastaneye kaldırılan İ.Y, C.D, Ü.G, Y.M, H.V, M.Ö. ve A.B. hayatını kaybederken 1 kişinin ise yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Güvenlik Müdürlüğünün kentte başlattığı sahte alkolle ilgili soruşturma kapsamında 3 birey gözaltına alındı. Kırkkale’de olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

İZMİR’DE 18 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Öte yana İzmir’de de sahte içkiden zehirlendiği öne sürülen 18 kişi, hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan bu kişilerden 7’sinin yaşamsal tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Olayla ilgili olarak başlatılan soruşturmalar kapsamında 10 şüpheli gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İZMİR’DE HASTANEYE BAŞVURANLARIN SAYISI 50’YE YÜKSELDİ

Ayrıca, İzmir’de de sabah saatlerinden bu yandan metil içki zehirlenmesi şikayeti ile değişik hastanelerin acele servislerine başvuranların sayısı 50’ye yaklaştı.

“TAMAMINA YAKINI AĞIR VAKA”

İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı konuyla ilgili açıklamada bulundu ve “Acil servislerde çalışan hekim arkadaşlarımızdan gelen bilgilere tarafından vaka sayısı 50’ye yaklaştı. Ve ne eyvah ki tamamına yakını ağır vaka. Ölüm olup olmadığıyla ilgili henüz bir veri ulaşmadı” dedi.

Son Dakika! Sahte içki Kırıkkale'de 7 can aldı, İzmir'de ise 7 kişi yoğun bakımda

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu