Gündem

Son dakika: Trump: ‘Cumartesi akşamı Florida’da, pazar akşamı da Pennsylvania’da miting yapmak istiyorum’

Yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) tedavisi devamlı ABD Başkanı Donald Trump, kendisi iyi hissettiğini belirterek, cumartesi akşamı seçimler için kritik olan Florida‘da, pazar akşamı da bir öteki kritik eyalet olan Pennsylvania‘da miting yapmak istediklerini söyledi.

Kovid-19 tedavisine Beyaz Saray’da devamlı Trump, Fox televizyonunda yayımlanan Sean Hannity Show’a telefon ile bağlanarak değerlendirmelerde bulundu.

Trump, kendisini gayet iyi hissettiğini vurgulayarak, seçimler için kritik iki eyalet olan Florida ve Pennsylvania konusunda, “Planlanabilirse, cumartesi akşamı Florida’da, pazar akşamı da Pennsylvania’da miting yerine getirmek istiyorum.” diye konuştu.

Başkanlık Tartışmaları Komisyonunun (CPD), Trump ve Demokrat rakibi Joe Biden’ın 15 Ekim’de oluşturacağı naklen yayın tartışmasını sanal ortama taşımasına taşımasına da tepki gösteren Trump, “Ben sanal ortamda yapılacak bir tartışmaya katılmam.” dedi.

Trump, Biden’a da “Hadi Joe, hadi tartışmayı yüz yüze yapalım.” çağrısında bulundu.

Hannity’nin “Kovid-19 testiniz olumsuz çıktı mı?” şeklindeki ısrarlı sorusu üstüne Trump, “Yarın bitmiş Kovid-19 testi yaptıracağım. Aralıksız test gerçekleştirmek için bir nedeni yok. Ancak doktorlar en son vücudumda fazla eksik enfeksiyon ve virüs buldu.” ifadesini kullandı.

Trump’ın yayınlama esnasında iki kes sesinin kısılması ve başkanın boğazını temizleyerek konuşmaya devam etmesi ise dikkati çekti.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Dildar Baykan

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu