GündemEğitim

Son Dakika! Yüz Yüze Eğitime Geçiş Başlıyor!

Haberde Öne Çıkanlar
  • Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?
  • Kaç Adet Tablet Dağıtılacak?
  • Hangi Sınıflar Eğitime Başlayacak?
Yüz Yüze Eğitim Başlıyor!
Yüz Yüze Eğitim Başlıyor!

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yüz yüze eğitim başlıyor! 2.3.4. sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. 8. sınıf ve lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek.” dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİMİ GENİŞLETME KARARI ALDIK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin kapsamının genişletme kararı aldıklarını belirterek,”Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı bir şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2.3.4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz.

Bunlara ilave olarak ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Uygun bulunan köy okullarında da yüz yüze eğitimde herhangi bir engel görülmemiştir.” ifadelerini kullandı. Bu açıklamalar neticesinde yüz yüze eğitim, belirtilen sınıflarda önümüzdeki Pazartesi 12.10.2020 tarihinde başlayacağı bildirildi.

Diğer Ayrıntılar

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Kademeli olarak 500 Bin Tableti öğrencilerimize dağıtacağız.” dedi. Diğer sınıfların durumu ise gelişmelere ve sonuçlara göre netleşeceği bildirildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu