FutbolSpor

Sporcular biçare başkanvekili pişkin

Acemi liglerin başlangıç tarihi hemen şimdi belirsiz. 8 aydır aidat alamayan futbolcular, Covid-19 testlerinin parasını zeka kendi ceplerinden ödemeye razı. TFF Başkanvekili ve Acemi İşler Sorumlusu Ali Düşmez ise sporcularla, “Amatörler evde barfiks çeksin” diyerek pişkin bir şekilde dalga geçiyor

Sporcular çaresiz başkanvekili pişkin

EREN TUTEL

Pandemi nedeniyle yaklaşık sekiz aylık bir süredir futbol oynayamayan amatör futbolcular salgın sürecinin maksimum mağdur olan kesimlerinden. Amatör ligler haricinde tüm liglerin başlamasına tepki bildiren futbolcular, geçen haftalarda başlattıkları eylemlerle Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) sert bir biçimde protesto etti. Oyuncuların TFF’nin Riva’daki tesislerinin önünde başlattığı eylem oldukça uyarı çekti. Sporcular talepleri onaylanana kadar binanın önünden ayrılmayacaklarını dile getirirken Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, protestocu futbolcularla görüşerek kısa bir vakit içinde konuyu çözüme kavuşturacaklarını dile getirmişti. Ama Kasapoğlu’nun açıklamasının ardından atılan herhangi bir adım bulunmuyor.

Oyuncular, kulüplerine destek olmak için Covid-19 test ücretlerini kendilerinin karşılayabileceğini dile getirirken TFF Acemi İşler Sorumlusu ve Başkanvekilli Ali Düşmez “Amatörler evde barfiks çeksin” diyerek mağdur olan on binlerce sporcuyla pişkin bir şekilde dalga geçiyor. Türkiye Acemi Futbolcular Birliği Başkanı Emrullah Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

‘TFF BİZE YARDIM VERMELİ’sporcular-caresiz-baskanvekili-piskin-787758-1.

“Fazla kıymetli kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimiz, sizlerin de bizim yanımızda olduğunu ve liglerin başlamasını istemenizden nedeniyle ziyadesiyle hoşnut olduk. Sizlere teşekkür ederiz. Fakat bugün TFF Başkan Vekili Ali Düşmez’in İstanbul’daki 27 takımı ile yaptığı toplantıda çoğu kez tartışılan ve yolu kapatan engel olarak görülen Covid-19 test ücretleri konusunda bizim bir teklifimiz var. Bu teklifi güya yok, tüm kalbimizle ve samimiyetimiz ile açıklama ediyoruz. Yolu kapatan taşı alıp kenara koyacağız, bunu her zaman birlikte yapacağız. TFF iyi niyetliyse test ücretleri konusunda Kulüplerimize takviye vermelidir. Bizler elimizi taşın altına sokacağız. Buradan açıklama ediyoruz, bu sözümüzden geri dönmeyeceğiz. Her ne dek amatör liglerde paranın adı geçmese de, her ne kadar TFF Başkan Vekili Ali Düşmez, ‘amatörler evde barfiks çeksin’ dese de Allah biliyor sonradan da herkes biliyor, BAL’da, SAL’da hatta bazı daha alçak liglerde futbolculara emeğinin karşılında esas ödemeler yapılıyor. Bunu inkâr etmiyoruz, zaten alın terimizin karşılığını istek ediyoruz.”

‘DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI’

8 aydır maddesel imkânsızlıklar sebebiyle çoğu futbolcunun mağduriyet çektiğini dile getiren Öztürk, “8 aydır futbolcu kardeşlerimiz mağdur oldu, işsiz kaldık, eşinden ayrılan, çocuğunu göremeyen kardeşlerimiz olmaya başladı. Dayanacak gücümüz kalmadı. Türkiye’de 70 bin acemi futbolcu namına konuşuyorum, Kulüplerimiz ile yapacağımız görüşmelerde deneme ücretlerini biz karşılayacağız. Bizim için uğraşan Başkanlarımıza yöneticilerimize Allah refah versin, biz onlara ağırlık değil zor olacağız ve bu deneme ücretlerini anlaşmamız üzerinden kesilmesini kabul ediyoruz. Ve biz yalnızca BAL’ın değil, Süper Amatör Ligin, 1. Acemi Ligin ve öteki liglerin de başlamasını istiyoruz” diyerek sözlerini noktalıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu