Eğitim

Sultangazi’de öğrencilere online danışmanlık hizmeti

Sultangazi Belediyesi korona virüs sürecinde okuldan uzaktan kalan öğrencilere danışmanlık hizmeti sunmaya başladı. Online rehberlik hizmeti belediyenin devlete ait internet üzerinden verilecek. Öğrencilerin, okulla ilgili merak ettiklerini ve sormak istediklerini bilirkişi eğitmenlere yoluyla öğrenebileceği projeyi Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, tanıttı. Tanıtım toplantısında Başkan Dursun, ‘rehber eğitmene’ bağlanarak bir test yaptı.

Toplantıda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Bilhassa pandemi döneminde, dijital ortamda, EBA üzerinden ya da farklı uygulamalar üzerinden ders bakmak, dersleri öğrenmek için büyük bir çabası var. Emrindeki bu hepimizin yeni öğrendiği süreçler. Öğrencilerin intibakı konusunda, öğrencilerin alışması sürecinde ciddi sıkıntılar yaşadığını ya da yeterince konsantre olamadıklarını biliyoruz. Bu çerçevede biz de online rehberlik hizmetini verelim istedik. Sultangazi Belediyesi internet adresi üzerinden Sultangazi’deki bütün öğrencilerimize online rehberlik hizmeti vereceğiz. Saat 09.00 ila 17.30 saatleri aralarında öğrencilerimiz müsait oldukları zamanlarda, rehberlik sistemimize girerek, orada bulunan hocamızla doğrudan doğruya irtibata geçerek, dijital ortamda yaşayan olduğu sıkıntısı veya konsantrasyonu ile ilgili yaşayan olduğu bir sıkıntısı varsa, bir yardım almak istiyorsa hocamıza iletecek, hocamız da ona yardım sağlayacak. Konsantrasyonu arttırmak için, motivasyonunu karşılamak için hocamız ona dağıtılmış yöntemler sunacak” dedi.

Online eğitim konusunda ebeveynlerin de çektiği sıkıntılarla ilgili çalışmalarının olduğunu bildiren Başkan Dursun, konuşmasının peşinde deneme aşamasını gerçekleştirdi.

Medeni Topaloğlu
 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu