Ekonomi

Tesla, Berlin ve Şanghay’da İki Bambaşka Elektrikli Otomobil Üretecek

Elektrikli araba denildiğinde akla ilk gelen şirketlerden bir tanesi olan Tesla, iki yeni elektrikli otomobil modeli daha üretecek. Elon Musk, Berlin’deki Berlin ve Şanghay’daki Gigafactory’de iki yeni ve ayrı elektrikli otomobilin üretiminin planlandığını açıkladı. Şirket, hem daha ucuz elektrikli arabalar üretmeyi de planlıyor.

Otomobil üreticisinin kısa ve orta vadedeki mahsul yol haritası tabiri caizse azıcık sisli. Şirket, önümüzdeki iki sene içerisinde Cybertruck, Tesla Semi ve Roadster modellerini pazara sunmayı planlıyor. Buradan sonrası ise azıcık flu.

Tesla, 25 bin dolarlık arabalar üretecek

tesla konsept otomobil

Tesla, Almanya ve Çin’de yeni araçlarını tasarlayacağı ve üreteceğinden bahsetmişti. Şirket CEO’su Elon Musk, şirketin bu pazarlarda üretilecek araçları tasarlayacak ekipler kurmayı planladığını açıkladı.

Otomobil üreticisi, yeni pil hücreleri bir uçtan bir uca 25 bin dolara elektrikli otomobiller üreteceğini geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Elon Musk, bugün attığı Tweetlerde 25 bin dolarlık elektrikli otomobilin Tesla Model 3‘ün ucuz versiyonu olmayacağını ve şirketin iki yeni araç üretmeyi planladığını açıkladı.

Natürel şirketin planları sadece bununla da bitmiyor. Şirket, Almanya’nın başkenti Berlin’de bir tasarım merkezi kurmayı planlıyor. Elon Musk, ayrıca Tesla’nın Almanya’da küçük, elektrikli bir hatchback tasarladığını da açıklamıştı.

tesla model s

Şirket CEO’su, Almanya’da ve Çin’de tasarlanacak araçların ne vakit görücüye çıkacağıyla ilgili net bir tarih vermedi. Fakat geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarda 25 bin dolarlık modelin Tesla’nın yeni bataryaları tamamen önümüzdeki üç yıl içerisinde çıkış yapabileceğinden bahsetti.

Electrek’te bulunan habere göre Tesla’nın Almanya ve Çin’de tasarım merkezleri inşa etmesinin arkasında, bu bölgelerde kullanılabilecek araçların tasarlanmasının planlanması olabilir. Örneğin Cybertruck gibi bir araç, Kuzey Amerika’daki düzenlemeleri geçebilirken Avrupa ve öteki pazarlar için yeni bir tasarıma gereklilik duyacak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu