Teknoloji

TikTok; Almanya, Birleşik Krallık ve Norveç’te Kullanıcı Sayısını Çabuk Artırıyor

Son günlerde teknoloji dünyasını ABD yönetimi ile yaşadığı sorunlar sebebiyle bir meşgul eden kısa video paylaşma platformu TikTok, dünya genelinde özellikle erginlik yaş grubundaki kullanıcılar arasında oldukça popüler.

ByteDance’in popüler platformu, dünya genelinde yaklaşık 690 milyon aktif kullanıcıya sahip. Az Önce üç yıl önce çıkan platform, bu vakit içerisinde dünyanın belki de en popüler sosyal ağ platformu olan Facebook’un ağının az kalsın yarısına sahip.

TikTok’un kullanımı Norveç, Birleşik Krallık ve Almanya’da artıyor

tiktok, tiktok telefon

Yayınlanan yeni bir rapora göre TikTok, Britanya’da günlük 17 milyon birey kadar kullanılıyor. İnsanların günde takriben 1 saatini geçirdiği kullanım, gün içerisinde de 13 defa ziyaret ediliyor. İnsanlar, TikTok’un Birleşmiş Krallık’ta Facebook’u geride bırakabileceğini düşünüyor.

Ayrıca bu sene başından bu yana Birleşik Krallık’ta 10 milyon yeni insanın TikTok kullanmaya başladığı ve bu sayının her geçen gün arttığı belirtiliyor. Uygulama, ABD yönetimi ile sorunlar yaşasa ve en çok kullanıcısının bulunduğu Hindistan’da engellenmiş olsa bile kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

tiktok

Kısa videolarla insanların uzun vakit eğlenmesini karşılayan TikTok, Instagram ve YouTube’a da karşı taraf olarak görülmeye başlandı. Keza TikTok’un sahibi ByteDance, ABD dışındaki çoğu ülkede bir tehdit olarak da görülmüyor.

TikTok’un Norveç’te toplamda 1,2 milyon kullanıcısı bulunuyor ve buradaki kullanıcıların gerçekte ortalama geçirdikleri süre 72 dakika. Ayrıca Norveç’in toplamda 5,5 milyon nüfusa sahip olduğu düşünülürse ulaştığı kullanıcı sayısının oldukça güzel olduğunu anlatmak de olası.

Bunların haricinde TikTok’un Fransa’da 11 milyon, İspanya’da 8,8 milyon, Almanya’da 10,7 milyon ve İtalya’da da yaklaşık 10 milyon kişi göre kullanıldığı açıklama ediliyor. TikTok, Avrupa’da ve Birleşmiş Krallık’ta 100 milyon aktif kullanıcısı olduğunu söylüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu