FutbolSpor

Trabzonspor camiasından MHKya tepki

Süper Lig’in 4. haftasında Gaziantep FK ile deplasmanda 1-1 berabere kaldığı karşılaşmada, müsabakanın hakemlerine tepkiler dinmezken, geçmiş dönemlerde Trabzonspor’u temsil eden eski Türkiye Futbol Federasyonu Idare Heyeti Üyeleri Nevzat Ergüney ve Süleyman Atal, TFF ve MHK’nın radikal kararlar alarak deneyimli denilen bir takım hakemlerle yollarını ayırması gerektiğini belirtti.

Nevzat Ergüney, “İddiam Fenerbahçe’yi şampiyon yapacaklar”

1997-1999 yıllarında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Idare Heyeti Üyeliği görevi yapan Trabzonspor eski asbaşkanı Nevzat Ergüney, “TFF’de, Merkez Hakem Kurulu’nda ve VAR’ın başında Trabzonlu isimler var. Fırat Aydınus’un durumu belirlenmiş. VAR’ın başındaki Barışma Yıldırım ise sessiz sedasız bir insan. VAR’ın başında duruyor. Titiz olması lazım. Gaziantep FK maçında penaltı pozisyonu öncesi karşı taraf oyuncu topu eline alıyor lakin hakem VAR’a gitmiyor” dedi.

Süper Lig’in Fenerbahçe şampiyon olması için tasarı edildiğini iddia eden Nevzat Ergüney, “Trabzonspor bu anlamda yalnız kalıyor. Büyük bir borç yükü de var. Avrupa’da alınan suç oluşturan da yönetimin tecrübesizliği var. Başkan Ahmet Ağaoğlu iyi bir insan fakat bambaşka bir yapılanmaya gittiler. Ben Mehmet Ali Yılmaz’a ve Mustafa Günaydın’a asbaşkanlık yaptım. Ahmet Celal Ataman’a ise futbol şube sorumluluğu yaptım. Bu dönemde Trabzonspor’a karşı bazı operasyonların olduğunu görüyorum ve his ediyorum. Bu bizim zamanımız da böyle bir şey yoktu. Gayet objektif çalışırdık. Geçen senede Trabzonspor’a aleyhinde hatalar vardı. Bu sezonda başladı. Benim iddiam Fenerbahçe’yi şampiyon yapacaklar” ifadelerini kullandı.

Nevzat Ergüney, Trabzonspor’un öncelikli olarak bu ve buna aynı sorunların ve sıkıntıların üzerinden gelebilmesi kenetlenmesi gerektiğini de vurguladı.

Süleyman Atal: “Bazı hakemler görevden alınmalı. MHK radikal kararlar almalı”

Bir dönem Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Idare Heyeti Üyeliği görevinde bulunan Trabzonspor eski futbol Şube Sorumlusu Süleyman Atal, deneyimli olarak lanse edilen bazı hakemlerin görevden alınması gerektiğini belirterek, “MHK’nın da yaşanan olaylarda hatası var. Kusur yapan, tartışılan ve kesintisiz maçları hatalarıyla gündeme gelen eski hakemlerden bir kaç tanesini görevden alabilse hakemlerde kendilerine bir çeki düzen verir. Bir Takım hakemler MHK’da ellerinde oynatıyor. MHK’ya kim kazanç ise gelsen hakemler böyle olduktan sonra MHK’nın kadrolarını değiştirmek bir anlam ifade etmiyor. O gelsin bu gelsin ne olacak, Hakemler tekrar aynı hakemler. MHK’nın bu noktada radikal kararlar alması gerekli. Tecrübeli dediğimiz hakemler bundan böyle MHK’nın da üstüne çıkmış durumda. Kafalarına kadar maç yönetiyorlar. VAR hakemler katkıları tartışılır. Olumsuz katkıları var. Gördüklerini de tam ifade edemiyorlar” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu