Dünya

Trump ile televizyon tartışmasında karşı karşıya gelmişti: Joe Biden’ın koronavirüs testi negatif çıktı

Canlı yayın tartışmasında koronavirüse yakalanan ABD Başkanı Donald Trump ile karşı karşıya gelen Demokrat Başkan Adayı Joe Biden’ın koronavirüs testi negatif çıktı.

Trump ile televizyon tartışmasında karşı karşıya gelmişti: Joe Biden'ın koronavirüs testi negatif çıktı

ABD’de Demokrat Başkan Adayı Joe Biden ve eşi Jill Biden’ın yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin “negatif” çıktığı bildirildi.

Biden’ın doktoru Kevin O’Connor, yaptığı yazılı açıklamada, Biden çiftinin bugün Covid-19 testi yaptırdığını ve sonuçlarının “negatif” çıktığını belirtti.

Salı günkü canlı yayın tartışmasında ABD Başkanı Donald Trump ile karşı karşıya gelen Biden, Trump ve eşinin Covid-19’a yakalanmasının ardından bugün test yaptıracağını açıklamıştı.

TRUMP ÇİFTİ KORONAVİRÜSE YAKALANMIŞTI

ABD Başkanı Trump, gece saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Bu gece First Lady ve benim Covid-19 testimiz pozitif çıktı. Karantina ve iyileşme sürecine hemen başlayacağız. Bu süreci beraberce atlatacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada da Trump’ın doktoru Sean Conley’nin söz konusu testlerle ilgili resmi açıklaması paylaşılmıştı.

Açıklamada, Trump ile eşi Melania Trump’ın son yapılan Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı bilgisine yer verilirken, “Şu anda hem Başkan hem de First Lady iyi durumdalar ve iyileşme sürecinde her ikisi de Beyaz Saray’ın içinde evde kalacaklar” ifadelerine yer verilmişti.

Trump, kısa süre önce danışmanlarından Hope Hicks’in Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından kendisi ile eşinin karantina sürecine başlayacağını açıklamıştı.

Trump’ın yakın danışmanlarından Hicks, son dönemde ABD Başkanı’nın birçok seçim gezisinde yanında yer alan isimlerden biriydi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu