Siyaset

– Trump’ın doktoru Sean Conley: ‘Başkanın durumu iyiye gidiyor’

– Trump’ın doktoru Sean Conley: “Başkanın durumu iyiye gidiyor”

MARYLAND – ABD Başkanı Donald Trump‘ın doktoru Sean Conley, Başkan Trump’ın sağlık durumu durumunun iyiye gittiğini açıkladı. .

ABD Başkanı Donald Trump, dün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile kendisinin ve eşi Melania Trump’ın Covid-19 testlerinin fazla çıktığını duyurmuştu. Gerisinde Trump, çare için Maryland eyaletine tabi Bethesda kentinde yer alan Walter Reed Milli Askeri Hastanesine kaldırılmıştı. Doktorlar bugün hastane önünde Trump’ın sağlık hakkında açıklamalarda bulundu. Doktor Sean Conley yaptığı açıklamada, Başkan Trump’ın hastaneye kaldırılmasının tedbir amaçlı olduğunu belirterek, başkanın başta kendisi için dua eden herkese teşekkür ettiğini aktardı. Conley, Başkan Trump’ın şu an birazcık halsiz olduğunu aktararak, “Hastalığın teşhisinden bu yanlamasına sadece 72 saat geçti. Bildiğiniz gibi ilk hafta önemli ve hastalığın ilerleyişini belirliyor” ifadelerini kullandı.

Afiyet ekibinin gelişmelerden memnun olduğunu gösteren Conley, “Başkanın durumu iyiye gidiyor” dedi. Doktor Conley, başkanın yoğun egzersiz programına devam ettiğini açıklama ederek, “Kendisi çok iyi gidiyor fakat hastaneden çıkış tarihi için belirli bir vakit veremem. Her gün denetleme ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Conley, Başkan Trump’ın dıştan oksijen ihtiyacı duymadığını ve derhal ateşi olmadığını açıkladı. Başkana ayrıca antikor ayrıca Remdesivir verilmesini virüse her yönden saldırılması olarak değerlendiren Conley, “Başkan durmadan gözlem aşağıda” dedi.

Beyaz Saray ve ABD Rahatsızlık Teftiş ve Korunma Merkezleri’nin geriye dönük olarak Trump’ın kimlerle yakın temasta bulunduğunu incelediğini aktaran Conley, Başkan Trump’ın virüsü nereden kaptığını ya da tamamiyle ne süre hastalandığını açıklayamayacağını ifade etti. Başkanın yaşı ve kilosu haricinde faal ve sağlıklı bir kişi olduğunu belirten Conley, “Yürek atışı 70-80’lerde ve tansiyonu 110-120 ve dinç” dedi.

Trump ile ilgilenen doktorlardan Sean Dewley ise, Trump’ın moralinin yüksek olduğunu ve şu an için oksijen desteğine gereksinim duymadığını aktardı. Trump’a uygulanan tedavi ile ilgili data veren Doktor Brian Garibaldi yaptığı açıklamada, 40 saat önce başkana antikor tedavisi uygulandığını ve dün akşam itibarı ile Remdesivir hap tedavisine başlandığını belirtti. Başkan Trump’ın yemek yemek yemesi ve sıvı alması konusunda özen gösterildiğini gösteren Garibaldi, Başkanın kendini iyi hissettiğini açıkladı.

First Lady Melanie Trump’ın afiyet hakkında da bilgi veren Doktor Conley, First Lady Trump’ın sağlık durumu durumunun çok iyi olduğunu açıkladı.

- Trump'ın doktoru Sean Conley: 'Başkanın durumu iyiye gidiyor'- Trump'ın doktoru Sean Conley: 'Başkanın durumu iyiye gidiyor'- Trump'ın doktoru Sean Conley: 'Başkanın durumu iyiye gidiyor'- Trump'ın doktoru Sean Conley: 'Başkanın durumu iyiye gidiyor'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AYDIN TUNA PALABIYIKOĞLU

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu