Dünya

Trump’ın sağlık durumuna ilişkin doktorundan yeni yorumlama Açıklaması

Yeni herif koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ABD Başkanı Donald Trump‘ın doktoru Sean Conley, yaptığı açıklamada, Trump’a bazı ilaçlar verildiğini belirterek, “Trump bugün öğleden sonra itibarıyla bezginlik fakat keyfi uygun.” değerlendirmesinde bulundu.

Beyaz Saray, Trump’ın doktoru Sean Conley’in Trump’ın son durumuna ilişkin yazdığı notu basınla paylaştı.

Conley, Trump’a, Kovid-19 testi fazla çıktıktan sonra tedbir amaçlı, Regeneron isimli firmanın Kovid-19’a karşı geliştirdiği 8 gramlık “antikor kokteyli” tedavisini uyguladıklarını ve bunun sonucunda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirtti.

Trump’ın bu antikor ilacı haricinde çinko, D vitamini, famotidin ve günlük aspirin takviyesi aldığını da kaydeden Conley, “Trump bugün öğleden sonradan itibarıyla halsiz oysa keyfi uygun. Trump’ın durumu bir uzman grubu tarafından takip ediliyor ve başkan ve eşi Melania Trump’a sonraki aşamalar hakkında tavsiyelerde bulunuyoruz.” ifadesini kullandı.

Conley, Trump’ın eşi Melania Trump’ın da hafif öksürüğü ve baş ağrısı olduğunu aktararak, Trump ailesinin öteki bireylerinin Kovid-19 testinin “negatif” çıktığını da sözlerine ekledi.

Trump ve eşi Melania Trump Kovid-19’a yakalanmıştı

ABD Başkanı Trump, gece saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Bu gece First Lady ve benim Kovid-19 testimiz artı çıktı. Karantina ve iyileşme sürecine derhal başlayacağız. Bu süreci beraberce atlatacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılmış açıklamada da Trump’ın doktoru Sean Conley’nin laf konusu testlerle ilgili devlete ait açıklaması paylaşılmıştı.

Açıklamada, Trump ile eşi Melania Trump’ın son yapılan Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı bilgisine yer verilirken, “şu anda hem Başkan hem de First Lady iyi durumdalar ve iyileşme sürecinde her ikisi de Beyaz Saray’ın içinde evde kalacaklar.” ifadelerine yer verilmişti.

Trump, kısa zaman önce danışmanlarından Hope Hicks’in Kovid-19 testinin artı çıkmasının peşinde kendisi ile eşinin karantina sürecine başlayacağını açıklamıştı.

Trump’ın yakın danışmanlarından Hicks, son dönemde ABD Başkanı’nın çoğu seçim gezisinde yanına yer alan isimlerden biriydi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Dildar Baykan

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu