Siyaset

Tuma Çelik’in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de

Taciz iddialarının arkasında yargılanması için dokunulmazlığı kaldırılan Tuma Çelik hakkındaki karar Resmi Gazete‘de yayımlandı.

TBMM Hak Komisyonu kadar alınan karara göre, Tuma Çelik’in savunmasında, hakkındaki suçlamaları reddettiği, kendisinin yargısız infaza alt tutulduğunu ve belli başlı mağduriyeti kendisinin yaşadığını belirterek yasama dokunulmazlığının kaldırılmaması yönünde talepte bulunduğu aktarıldı.

Bahsi geçen kararda, “Mardin milletvekil Tuma Çelik sözlü savunmasını yaptıktan sonradan müzakere işlemi işlenmiş ve oylama işlemine geçilmiştir. Yapılan oylama sonucu, Anayasa’nın 83’üncü ve İçtüzüğün 133’üncü maddeleri uyarınca, Mardin Milletvekili Tuma Çelik’in Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkındaki Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi (3/1231) ve Eki, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2020/11364 numaralı soruşturma dosyası bakımından yargılamanın devamını sağlamak ve bedensel gerçeğin ortaya çıkarılması nedeniyle yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına oy çokluğuyla karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu