Dünya

Türkiye’yi suçlayan Esed, Azerbaycan – Ermenistan krizinde tarafını seçti

Azerbaycan’ın Ermenistan işgali altındaki topraklarını geri elde etmek için başlattığı operasyonlar sürat kesmeden devam ediyor. Azerbaycan ordusu aleyhinde çaresiz kalan Ermenistan’a ilk takviye ülkesinde büyük yıkıma yol açarak günahsız sivilleri katleden eli kanlı Beşşar Esed rejiminden geldi.

ERMENİSTAN’A DESTEĞİNİ İLAN ETTİ

Rus basınından RIA’ya açıklamalarda bulunan Esed, Ermenistan’ın Azerbaycan’da sivil yerleşimlere saldırılarını görmezden gelerek Türkiye‘yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçladı. Türkiye’yi Dağlık Karabağ’da esas kışkırtıcı olmakla suçlayan Esed, kuvvet durumdaki Ermenistan’a yardım vermeye hazır olduklarını bildiri etti.

Türkiye'yi suçlayan Esed, Azerbaycan - Ermenistan krizinde tarafını seçti

ABD, ATEŞKES ÇAĞRISINDA BULUNDU

Öte yandan ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Stephen Biegun, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin yazılmış yorumlama yaptı. Biegun’un, mülâkat esnasında ABD olarak Dağlık Karabağ bölgesinde yaşanan çatışmalardan son derece endişeli olduklarını vurguladığı belirtilmiş açıklamada, Azerbaycan ve Ermenistan yönetimlerine çatışmalara son vermeleri çağrısında bulunduğu kaydedildi.

KURTARILAN YERLERE BAYRAK ASILIYOR

Azerbaycan ordusunun başlattığı operasyonda 3 Ekim’de Ermenistan işgalinden kurtarılan Terter kentine emrindeki Talış köyünde Azerbaycan bayrakları asıldı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın paylaştığı görüntülerde, köyün sokaklarında Azerbaycan askerlerinin dolaştığı, o kadar fazla binaya bayrakların asıldığı görülüyor.

Türkiye'yi suçlayan Esed, Azerbaycan - Ermenistan krizinde tarafını seçti

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu