Sağlık

Virüsten korunmak için davetli kabul etmiyorlar

Ulus ilçesine bağlı Öğretmen Köyü Demirciler Mahallesi’nde yaşamış Yıldırım ailesinin 27 yaşındaki kızları geçirdiği hastalık sebebiyle hastanede yatarak çare gördü. Tedavisinin ardındaki evinde istirahate çekilen kızlarını korona virüsten gözetmek isteyen Şimşek ailesi ise evlerine misafir kabul etmeme kararı aldı. Bu karara ilişkin bahçedeki demir giriş kapısına uyarı yazısı asıldı. Kapıya asılan yazıda, “Corona virüs nedeni ile konuk kabul etmiyoruz. Evde kal! Evde kal 65 yaş üstü. Anlayışınız için teşekkürler” ifadeleri yer aldı.

Görenleri şaşırtıcı yazı nedeniyle bayram ve öteki zamanlarda Yıldırım ailesine misafirlik için gelmeyi planlayanlar bu ziyaretlerini daha sonraki tarihlere ertelediler. Durumdan habersiz bir şekilde gelenler ise demir kapıdaki yazıyı gördükten sonradan geri dönmeye başladılar.

44 yaşındaki anne Fatma Yıldırım yazıyı görenlerin ilk ilk kez şaşırdıklarını belirtirken, “Bunu kızım hastanede yattı yoğun bakımda 10 gün. Geldiğinde kimse gelmesin diye biz önlem amaçlı milleti kırmamak için böyle yazdık. Ziyaret amaçlı geliniyor hastaneden çıkınca. Kimse de gelmedi sağ olsun. Görenler şaşırıyor yabancıların da ilgisini çekiyor buradan geçenlerin. Bayram arasında da vardı her zaman. Yani nisan ayından beri var bu yeni asılma yok. Koronanın başladığı birincil zamandan beri hiç kaldırmadık. Korona döneminde akrabalarda olsa yabancıda olsa kimsenin kendine hastalık bulaşmaması açısından, daha açık konuşmak gerekirse sağlığı açısından yanaşmaması daha iyi. Çalışanda olsa tehlike aşağı. İş yeri de tehlike altına giriyor. İnsan korkuyor daha açıkçası. Ben dikkatli davranıyorum. Evdekilere de tedbirli davranmaya çalışıyorum. Herkes böylece olsun. Titiz davransınlar yine de.” Dedi.

Yıldırım komşularından anlayış beklediklerini de söyleyerek, “Korona virüs sebebiyle misafir kabul edemiyoruz. Herkesi anlayışa bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Bülent Bostancı
 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu