Dünya

Whoppie Goldberg: Annem vergisini ödemek için didinirken, Trump’ın 900 milyon dolar borcu affediliyor

Whoppie Goldberg: Annem vergisini ödemek için didinirken, Trump'ın 900 milyon dolar borcu affediliyor

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Yüksekokul ödüllü oyuncu Whoppie Goldberg, The View adlı Talk Show programında, New York Times’ın Başkan Trump’ın 2017 yılında yalnızca 750 dolar ödenti ödediği raporu üzerine konuştu. Trump’ın lafını esirgemeyen muhaliflerinden olan meşhur oyuncu, çocukluğunda hoca olan annesinin vergisini ödemek için nasıl didindiğini anlattı.

Goldberg, 5 birey sundukları The View adlı talk show programında Trump’ın ödenti kaçırmasına ilişkin şöyle konuştu: “… bu hikayemi 4 yıl önce (Trump’ın) 900 milyon dolar borcunun affedildiğini öğrendiğimizde anlatmıştım. Akıllı olduğunu çünkü bütün boşlukların nerede olduğunu bildiğini söylüyordu. Bunun üstüne düşünebildiğim tek şey, yıllarca çaresiz bir şekilde vergilerini ödemek için didinen annem oldu.”

Verginin herşey olduğunu söyleyen Goldberg, vergi adaletine de aksan yaparak herkesin adaletli ücret payını ödemesi gerektiğini belirtti.

New York Times’ın raporunda Trump’ın 2017 yılında yalnızca 750 dolar aidat ödediği ve daha önceki 18 yılın 11’inde ise hiç ödemediği belirtiliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu