Teknoloji

Wolverine, Marvel Sinematik Evreni’ne Hangi Şartlarla Geri Dönebilir?

Wolverine, Avengers ekibinin haricen kalarak bu denli ünlü olan nadir Marvel karakterlerinden bir adam başına. The Incredible Hulk çizgi romanlarında ortaya meydana çıkan ve 21st Century Fox’un başlangıçta 2000 yılında vizyona giren X-Men serisi ile ekranlarda görünmeye başlayan Wolverine, Disney’in X-Men’in yayınlama haklarını satın almasıyla yeni bir döneme giriyor. Artık Marvel Sinematik Evreni’ninde X-Men üyeleri dıştan diğer Marvel karakterleri ile de beraber göreceğimiz Wolverine’nin son film Logan’dan sonra bazı şansın dönmesi geçirmesi de gerekiyor.

Son film Logan yaşananların peşinde da Wolverine’nin ölmesiyle 20 yıldır bu rolü üstlenen Hugh Jackman, Wolverine rolünden emekli olmuştu. Yeni Wolverine filmlerinin nasıl olacağı ise hâlâ karakterin hayranları kadar bir merak konusu. Gelin her zaman beraber Wolverine Marvel Sinematik Evreni’ne nasıl geri dönmeli? Screenrant editörlerinin öngörüleri ve önerileriyle birlikte yakından bakalım.

Marvel Studios, Wolverine rolü için daha kısa birini bulabilir:

wolverine'nin boyu

2000 yılında Wolverine ilk ekranlarda göründüğünde Marvel hayranlarının birçoğu Hugh Jackman’ın çizgi romanlardaki Wolverine’e hiç benzemediğini belirtmişti. Günümüzde her ne kadar kimse Hugh Jackman’ın performans yönünden Wolverine’e uymayan bir aktör olduğunu söylemese de önceden bu koşul böyle değildi.

Çizgi romanlarda Wolverine; kısa, nispeten daha kalın bir fiziğe sahip, kaba ve çirkin bir şahsiyet olarak karşımıza çıkıyor. Hugh Jackman ise uzun, yakışıklı ve daha fit bir yapıya sahip. Marvel Sinematik Evreni, Avengers filmleriyle birlikte karakterlerin görünüşü konusunda çizgi romanlara epey bir sadık kalmıştı. Wolverine karakterinin de böylece çizgi romanlardaki görünüşüne daha fazla alt kalınması öngörülüyor ve öneriliyor.

Wolverine, X-Men dışındaki öteki Marvel kahramanları ile birlikte çalışabilir:

wolverine marvel

Marvel Sinematik Evreni’nin Wolverine’i, 21st Century Fox’tan ayırabileceği en mümkün kısım, Wolverine’nin X-Men dışındaki Marvel kahramanları ile birlikte çalışabilecek olması. Fox’un X-Men serisinde Wolverine yalnızca X-Men evreninde bulunan mutantlar ile sınırlı kalmıştı.

Lakin Marvel Sinematik Evreni’ninde Wolverine; Spider-Man, Thor, Hulk ve daha çoğu Avengers ekibinden süper kahraman ile takım hâline gelebilir. Söz konusu Marvel olunca seçenekler az kalsın sınırsız olarak karşımıza çıkıyor. Marvel’ın en bilinen ikonlarından olan Wolverine’nin doğrudan doğruya Marvel Sinematik Evreni’ne kaynaştırılacağı düşünülüyor.

Wolverine için daha tutarlı ve iyi bir köken hikâyesi oluşturulabilir:

wolverine orijin hikayesi

Her ne değin Hugh Jackman Wolverine karakterini ekranlara yansıtma konusunda üstün bir galibiyet sergilemiş olsa da Fox’un X-Men serilerindeki Wolverine’nin köken hikâyesi bu performansa gölge düşürüyordu. Wolverine’nin köken hikâyesi her yeni filmle farklılık gösteriyordu ve hayranları kendisinden uzaklaştırırken kafa karışıklığına da sebep oluyordu.

8 filmde başrol niteliğinde karşımıza çıkmasına karşın hâlâ Wolverine’nin sürükleyici bir köken hikâyesi bulunmuyor. Marvel Sinematik Evreni’nindeki adeta her karakterin sürükleyici bir köken hikâyesi olduğunu düşünürsek, Wolverine’nin de bu durumdan nasibini alacağı öngörülüyor.

Yeni solo filmler, Logan gibi “R-Rated” olabilir:

logan

Marvel Sinematik Evreni’nin, Wolverine için Logan tarzı yeni solo filmler oluşturacağı bilinen bir gerçek. Logan’ın ana başarısı ise karakterin daha serbest bir şekilde karanlık ve kaba taraflarını ortaya çıkarabilmesi olarak değerlendiriliyor. bu nedenle Logan sinemalarda “R-Rated” yani 17 yaş ve üzeri izleyici kitlesine uygun bir şekilde gösteriliyordu.

X-Men filmleri ise PG-13 yani 13 yaş ve üzeri biçiminde gösteriliyordu. böylece karakterlerin daha realist ve karanlık tarafları ortaya çıkamıyordu. Bu sebeple Marvel Studios’un yeni Wolverine filmlerini R-Rated olacak şekilde çekmesi bekleniyor ve öneriliyor.

Marvel, Wolverine – Jean Grey (Phoenix) romantizminden kaçınmalı:

wolverine ve phoenix

21st Century Fox Wolverine’nin de karakterin büyük bir kısmı Jean Grey ile bir türlü yolunda gitmeyen aşk ve romantizmden oluşuyordu. Logan’ın her sevdiğine kötü bir şey olması X-Men ve solo Wolverine filmlerinde epeyce artı işlenen bir konu hâline geldi ve hayranları sıkmaya başladı.

Wolverine’i daha ilgi çekici hâle getirmek için Marvel’ın bu tarz konulardan uzak durması gerektiği düşünülüyor. Hâlâ Wolverine hakkında anlatılmamış birçok hikâye bulunuyor. bu nedenle Marvel’ın tozlu raflara kaldırılmış çizgi romanlara bir göz atması gerekiyor.

Hayranların merakla beklediği “Sarı Kostüm” gelmeli:

wolverine sarı kostüm

Varolan X-Men serisinde hayranların bir öteki fazla tartıştığı konu ise karakterlerin giydiği siyah cilt kostümlerdi. Bu kostümler her ne dek güzel görünse de çizgi romanlarda X-Men karakterlerinin kostümleri daha renkli ve aydınlık bir görünüme sahipti. Hayranlar da bir noktada çizgi romanlara alt kalan bir kostüm tasarımı görmek istiyordu.

Kabul edelim saçma ve ciddiyetsiz görünmeyecek, sarı renkte herzamanki bir Wolverine kostümü tasarlamak epeyce zorlama. Fakat Marvel Studios, çizgi roman versiyonuna vefalı kalan bir Scarlet Witch kostümü yapabildiyse, Wolverine’nin sarı cilt kostümünün de altından kalkabileceği düşünülüyor.

Yeni X-Men daha bambaşka kötülerle yüzleşmeli:

x-men kötü karakterler

X-Men evreni devasa kötü şahsiyet kataloğuna sahip bir çizgi roman serisi. Varolan X-Men filmlerini hatası ise Magneto ve Mystique gibi kötü karakterlerden bazılarını az daha her filmde karşımıza çıkarması oldu. Fakat Marvel’ın bundan böyle bu karakterlere yeni filmlerde yer vermemesi gerektiği düşünülüyor.

Wolverine ve X-Men’in yeni filmlerinde karakterler, daha önce ekranlarda gördüğümüz kötülerin tamir edilmiş versiyonları ile savaşmamalı. Bunun yerine hayranlar ve eleştirmenler; Mister Sinister, Omega Inkar ve Daken gibi yeni kötüleri ekranlarda görmeyi bekliyor.

Öteki X-Men karakterleri daha fazla ön plana çıkmalı:

x-men karakterleri

X-Men serisinin yaklaşık olarak her filminde Wolverine, olmaması gereken durumlarda bile başrol olarak karşımıza çıktı. Bunun nedeni ise o dönemde Hugh Jackman’ın oldukça popüler olmasıydı ve Fox bunu gişe gelirleri için kullanmak istiyordu. Lakin Wolverine, çizgi romanlarda X-Men ekibinin lideri olmaktan çok uzakta bir ad. Aslında Wolverine X-Men ekibinde yalnızca bir ast kişilik.

Marvel Sinematik Evreni ile beraber, Hugh Jackman’ın popülerliği sebebiyle ikinci plana atılan Kitty Pryde, Rogue ve Nightcrawler gibi öteki havalı X-Men karakterlerini ekranda daha çok görmeyi bekliyoruz.

Marvel Sinematik Evreni’nin mükemmel yoğunluğu nedeniyle yeni X-Men ve Wolverine filmleri daha birkaç sene ekranlarda yer almayacak gibi görünüyor. gerçi Marvel’ın son dönemlerde attığı adımlar nedeniyle, Wolverine’i birkaç yeni Marvel dizisinde veya filminde emrindeki kişilik olarak görebileceğiz gibi duruyor. Sizler Wolverine hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce yeni Wolverine eski versiyonuna göre hangi değişikliklere sahip olmalı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın 🙂

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu