Gündem

Yanan evde zincirli yer alan çocuk: Babam yaramazlık yaptığım için zincirledi

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde bir evde çıkan yangında ayaklarından zincirlenmiş halde alevler arasından kurtulan 11 yaşındaki E.B. tedavi sürecinin arkasında yanan evinde olayı anlattı. Babasının kendisini çok yaramaz olduğu için zincirlediğini söyleyen E.B. “Yangın esnasında yan olduğum için niçin alevlerin yükseldiğini görmedim. İtfaiye ekipleri beni kurtardı” dedi.

Yanan evde zincirli bulunan çocuk: Babam yaramazlık yaptığım için zincirledi

Bursa’nın Yenişehir ilçesi Tabakhane Mahallesi’nde meydana çıkan konut yangınında ortaya çıkan dramın ayrıntıları gün yüzüne çıktı. Yangına müdahale eden itfaiye yetkilileri yanan odada zincirle yan küçük bir çocuk görür görmez şaşırmış, çevredekilerin de yardımıyla balta ile kesilen zincirden kurtulan çocuk yangını hafif sıyrıklarla atlatmıştı.

Evleri yanan aileye Yenişehir’de TOKİ sosyal konutlarından geçici olarak bir konut görev edilirken, evin eşyaları da Kaymakam Suat Seyitoğlu ve Belediye Başkanı Davut Aydın kadar verildi. Küle dönen eve gelen aile bireyleri, kullanılabilecek eşya olup olmadığını kontrol etti.

Yangının olduğu gün ailenin kahvaltı yaptığı, yangının da elektrik kontağından çıktığı belirtildi. Sağ ayağındaki yanık nedeniyle hastanede çare edilen E.B., sürecin bitmesiyle anne ve ablalarıyla yangında küle dönen evlerine geldi.

BABASI ZİNCİRLEMİŞ

Evinde ailesi tarafından zincirle bağlanan 11 yaşındaki E.B., yaşadıklarını anlatırken, “Babam beni haylaz olduğumu için bağlıyordu. ‘Kimseye hasar vermeyeyim’ diye böyle bir yola başvuruyordu. Ben yangın esnasında alt olduğum için neden alevlerin yükseldiğini görmedim. İtfaiye ekipleri beni kurtardı” dedi.

6 çocuğun en küçüğü olan oğlu E.B.’nin çok afacan olduğunu söyleyen anne Hüsna Bilir, “Ben yangın sırasında pazara gitmiştim. Babası onu fazla haylaz olduğu için semt pazarının kurulduğu günler ayağından zincirle bağlıyordu. Yani yalnızca salı günleri. Ben geldiğimde evi o şekilde gördüm. böyle olmasını kimse istemezdi” şeklinde konuştu.

Aile Kaymakamlığın verdiği eve taşınırken, belediye ve kaymakamlık yardımıyla eşya tedarik edildi. Aile fertleri yetkililere teşekkür ederken, işsiz olan baba Mehmet Bilir’in ise emniyetteki işlemleri sürüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu