Siyaset

Yeniden Huzur Partisi Genel Başkanı Erbakan projelerini anlattı

Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “İşçi, emekli, memur maaşları üzerinden alınan vergileri ortadan kaldıracağız. Elektrik, su, doğalgaz gibi zorunlu gereklilik kalemlerini belirli bir asgari orana dek devlet olarak bedava şekilde vereceğiz” dedi.

Ardahan Gençlik Merkezinde düzenlenen Baştan Rahat Partisi Ardahan 1. Alışılmış Kongresi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Yeniden Kolaylık Partisi Genel Başkanı Erbakan, burada yaptığı konuşmada, 83 milyonun ayrıcalıksız kolaylık seviyesinin, alım gücünün artırıldığı yeniden büyük Türkiye’yi kurmayı hedeflediklerini anlattı.

İktidar oldukları birincil yılda en az ücrete, memura ve emekliye yüzde 50 ücret zam yapacaklarını anlatan Erbakan, “İşçi, emekli, memur maaşları üzerinden alınan vergileri ortadan kaldıracağız. Elektrik, su, doğalgaz gibi zorunlu gereksinim kalemlerini emin bir asgari orana dek devlet olarak ücretsiz şekilde vereceğiz.” dedi.

Erbakan, tüm Türkiye’de egzersiz yapacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Ulusal kaynak paketleriyle kaynak üreteceğiz, bunun kitabını yazdık Türkiye’ye ilan ettik. 1 yılda 100 ile 150 milyar dolar kaynak, bu kaynakla aynı 54. hükümet Ulusal Görüşün yaptığı gibi emekçi, memur, emekli ve çiftçinin alım gücü ve huzur seviyesi yükseltilecek ve böylece piyasada çarklar dönmeye başlayacak, inşallah 83 milyona kolaylık sağlanacak. Yine bu kaynakla Türkiye’nin dört bir yanına doğusunu, batısını ayırt etmeden 81 ile 81 proje dahilinde Türkiye’nin dört bir yanında memleket evlatlarının alın teriyle helalinden rızkını tedarik edeceği AŞ ve iş imkanı sağlanacak. ve bu somut yeniden yapılanma hamleleriyle manevi kalkınma adımları atılacak.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde, Caner Çoban, partinin Ardahan İl Başkanı oldu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan projelerini anlattıYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan projelerini anlattıYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan projelerini anlattıYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan projelerini anlattı

Kaynak: Anadolu Ajansı / İsmail Kaplan

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu