Teknoloji

YouTube’un Deneyde Kullanılan Özelliklerini Önce Premium Aboneler Test Edecek

ABD merkezli teknoloji devi Google, YouTube Premium kullanıcıları için kayda değer bir karar aldı. Şirketin aldığı bu kararla birlikte bundan sonra sadece YouTube Premium kullanıcıları, deneysel YouTube özelliklerini deneyimleyebilecekler. Yani yaklaşan yeni özellikler, bundan sonra önce YouTube Premium kullanıcıları tarafından deneyimlenecek. 

Google’ın neden böyle bir karar aldığı şu an için bilinmiyor. Şirket yeni kararını almadan önce tesadüfen YouTube kullanıcılarını seçiyor, yeni özellikleri bu kullanıcılarla deniyordu. Fakat görünürde bundan sonra, YouTube Premium abonelerine öncelik tanınacak. Google, aldığı bu kararın duyurusunu denek özellikler için oluşturduğu internet sayfasında yaptı.

YouTube Premium

Google’ın neden böyle bir karar aldığı ile ilgili ayrı fikirler mevcut. Örneğin Google’ın daha pozitif YouTube Premium abonesi için böyle bir yönteme başvurduğuna inananların sayısı hiç de az değil. Olur Ya de Google, YouTube’un deneyde kullanılan özelliklerinin yeterince deneme edilmediğini düşündüğü için böyle bir karar almış olabilir. Ancak bu konunun açığa kavuşması, Google bir tanımlama yapmadan ne yazık oysa muhtemel yok.

sırası gelmişken Google, YouTube’un üç adet deneysel özelliğini de kullanıma sunmuş durumda. Bu özellikler aralarında iOS 14’te resim içinde resim özelliği ve Chrome üzerinden video ararken ses kullanım gibi özellikler var. Google’ın açıklamalarına tarafından bu deneysel özellikler, 20 Ekim’e değin deneyimlenebilecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu