Ekonomi

YRD İstanbul Genel Müdürü Hasan Karadeniz: ‘Pandemide organizasyonlar şekil değiştirdi’

15 Temmuz hain darbe girişiminin gerisinde Yenikapı’da yapılan ve milyonlarca kişinin katıldığı Şehitlere Hürmet ve Demokrasi Mitingi, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu: Yeniliğe Yolculuk Buluşması ile TOGG Mühendislik, Tasarım ve Imal Tesisleri İnşaatına Başlama Töreni ve TOGG’un ön gösterim aracının tanıtımı gibi dev organizasyonları gerçekleştiren YRD İstanbul Genel Müdürü Hasan Karadeniz, pandemi sürecinin sektöre yansımasını anlattı.

YRD İstanbul Genel Müdürü Hasan Karadeniz, TOGG’un temmuzda gerçekleştirilen inşaata başlama töreninde pandemi sebebiyle planlamalarda değişikliğe gittiklerini açıklama ederek, “Program öncesi ikramlar, görsel şovlar ve kurulacak sahne yapıları bakımından pandemi sürecine yerinde bir konsept belirledik. İnsan sağlığı şüphesiz her şeyden önce kazanç. böylece minimalist bir yaklaşımı tercih ettik” dedi.

YRD İstanbul Genel Müdürü Hasan Karadeniz: 'Pandemide organizasyonlar şekil değiştirdi'

Pandemi öncesinde organizasyonunu üstlendikleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Yenikapı ve Maltepe gibi dev mitinglerde metrekare başına insan yoğunluğunun pozitif olduğunu anlatan Karadeniz, “Pandemi sürecindeki benzer etkinliklerde bir buçuk metrelik sosyal mesafeyi hesaba kattık. Tabi yanlamasına oturma düzeni olan programlarımızda da değişikliğe gittik. İki sandalye arasını bir buçuk metreye çıkarttık” diye konuştu.

Karadeniz, bu dönemde etkinliklerdeki katılımcı sayısını azaldığını vurgulayarak, “Sosyal uzaklık ile sağlık durumu önlemlerini elde etmek için görevlilerin ve afiyet çalışanlarının sayısını arttırdık. Misal belirlemek gerekirse; pandemi öncesindeki TOGG Yeniliğe Seyahat ve Bilişim Vadisi Açılış programında 2 binin üzerinde davetliye karşın bir hazırlık yaptık. Pandemi sürecindeki TOGG Gemlik İnşata Başlangıç Töreninde ise yaklaşık 150 davetliye yönelik bir program icra edildi” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu