Eğitim

Yüz yüze eğitimde yeni dönem 12 Ekim’de başlıyor

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “12 Ekim Pazartesi, bütün ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz” dedi.

Yüz yüze eğitimde yeni dönem 12 Ekim'de başlıyor

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yüz yüze eğitime ilişkin alınan kararların ardındaki yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihi duyurdu.

sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Selçuk, “Okullarımızda daha çok öğrencimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 12 Ekim Pazartesi, bütün ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz” dedi.

Okullarımızda daha çok öğrencimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz.

Bütün öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz.#okullaracılıyor

— Ziya Selçuk (@ziyaselcuk) October 5, 2020

Öte Yandan Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitime aşamalı geçişte alınan yeni kararlara ilişkin yarın saat 11.00’de basın açıklaması yapacak.

NE OLMUŞTU?

Kabine toplantısının arkasından yüz yüze eğitime ilişkin alınan kararı ifade eden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimin kapsamının genişletileceğini bildirmişti. Buna kadar, 2. 3. 4. 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime geçilecek.

Açıklamasında, “Özel Eğitim Okulları ile İl Hıfzısıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel değil” ifadelerini kullanan Erdoğan, “İlköğretim 2-3-4 orta öğretim 8-12.sınıf öğrencileri sıkı tedbirler çerçevesinde yüz yüze eğitime başlayacak. Öteki sınıflar ile alakalı kararlar salgının seyrine göre netleşecek” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu