Kadın

Zeynep Şenpınar’ın katili milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu hakim karşısında

Muğla’da, Zeynep Şenpınar’ı öldüren milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu’nun yargılandığı dava dün Muğla 1. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde görüldü.  Dava 28 Ocak’a ertelendi.

Zeynep Şenpınar’ın katili milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu hakim karşısında

BİRGÜN EGE

Muğla’da 25 yaşındaki Zeynep Şenpınar’ı öldüren ulusal boksör Selim Ahmet Kemaloğlu’nun yargılandığı dava Muğla 1. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde görüldü. ‘Vücut ya da ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen boksör Kemaloğlu’nun yargılandığı dava 28 Ocak 2021 tarihine ertelendi.

Mahkemeyi, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP PM Üyesi ve Kadın kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Muğla Milletvekilleri ve STK ve fazla sayıda Muğlalı vatandaş takip etti.

Mahkemede savunmasını yapan katil zanlısı Selim Ahmet Kemaloğlu, daha önce savcılıkta verdiği ifadeleri kabul ederek, “Savunmam konusunda hatırladığım kısımları beyan etmiştim. Elimde bıçak varken Zeynep’le göz göze geldiğimi hatırlıyorum. Ama nerede ve onu bıçaklayıp bıçaklamadığımı hatırlamıyorum. Gözümü yoğun bakımda açtığımı hatırlıyorum. Daha evvelden psikolojik rahatsızlığım vardı. Bu yüzden tedavi gördüm” dedi.

Bunun üstüne duruşma başkanı, katil zanlısının savcılıkta verdiği ifadesini okudu. Katil zanlısı Kemaloğlu savcılıkta, psikolojik tedavi gördüğünü, bu yüzden birilerinin ona zarar vereceğini düşündüğünü bahis etti.

zeynep-senpinar-in-katili-milli-boksor-selim-ahmet-kemaloglu-hakim-karsisinda-790499-1.

Kemaloğlu, “Olay günü Zeynep saat 2-3 gibi temizleme yapmaya başladı. Yarı birilerinin eve gelip bana hasar vereceği gibi bir rahatsızlık yaşadım. zaman zaman Zeynep beni huzursuz etmek için bu tür şeyler yapardı. Ardından Zeynep’in kapıya yöneldiğini ve elimde bıçak olduğunu hatırlıyorum” ifadesini mahkemede kabul ederken, duruşma başkanının “Zeynep temizlik yaparken seni nasıl sıkıntılı etti ?” sorusuna ise, “Gecenin ikisinde böyle bir temizleme yapılırsa sıkıntılı olunmaz mı” şeklinde cevap verdi.

Takriben 3 saat süren davada mahkeme heyeti katil zanlısı Kemaloğlu’nun akıl sağlığının uygun olup olmadığının belirlenmesi nedeniyle İstanbul Adli Tıp Merkezi’nden rapor alınmasına karar verirken, dosyada bulunan eksiklerin tamamlanması nedeniyle duruşmayı 28 Ocak 2021 tarihine erteledi.

‘CEZA EHLİYETİ VARDIR, CEZAYI ADALET ETMEKTEDİR’

Aile avukatlarından Haydar İkizer mahkeme sonu yaptığı açıklamada, “Maktule parka kaçıyor, her yerde yakalayıp evde bıçaklayıp öldüren bir şahıstan bahsediyoruz. Ancak mahkeme ne hikmetse, Muğla Devlet Hastanesinden ‘Fikir sağlığı yerindedir’ biçiminde rapor aldı ise de, bugün İstanbul Adli Tıp Kurumu’na ‘us sağlığı uygun midir, değil midir’ diye rapor aldırmak için göndermiş bulunmaktadır.

Orada akli dengesi uygun değildir diyerek indirimden faydalandırmak mı istiyorlar. Bize tarafından bu sanığın zihin sağlığı yerindedir. Suç Oluşturan ehliyeti vardır, cezayı adalet etmektedir” diye konuştu.

zeynep-senpinar-in-katili-milli-boksor-selim-ahmet-kemaloglu-hakim-karsisinda-790498-1.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu