Teknoloji

Zynga, 11 Yılın Peşinde Popüler Çiftlik Oyunu FarmVille’in Fişini Çekiyor

Dünyanın en bilindik oyun geliştiricilerinden bir tanesi olan Zynga, popüler oyunlarından FarmVille’in fişini çekeceğini duyurdu. Yapılan açıklamalara tarafından oyunseverler, fenomen ülkü gelen çiftlik oyununa 31 Aralık’tan sonradan erişemeyecekler. Böyle bir karar alınmasının nedeni ise Zynga’dan ziyade Adobe.

Adobe, yıllardır hayatımızın içerisinde olan Flash Player‘a verdiği desteği ve bu yazılımın dağıtımını 2020 yılı sonunda keseceğini açıklamıştı. Haliyle de bu koşul, Flash Player tabanlı oyun ve diğer bütün içerikleri aracısız olarak etkiliyor. Bu bağlamda biçare kalan Zynga da yıllar önce piyasaya sürülmesine rağmen hala çok popüler oyunu FarmVille‘in fişini çekecek. Oysa şirket, oyuncuların FarmVille serüvenine devam edebilmeleri için yeni yollar hazırlamış durumda.

FarmVille

Oyuncular, FarmVille için ödeme yapmaya bir vakit daha devam edecekler. Zynga’nın açıklamalarına göre ödeme sistemi, 17 Kasım 2020 tarihine dek devam edecek. Oyuncular, bu tarihten sonra ödeme yapma ve ödeme alma imkanına sahip olmayacaklar. Keza şirket, oyuncuların FarmVille ile kalan kısıtlı vakitlerini iyileştirmek için de yeni oyun içi faaliyetler hazırlıyor. Bu etkinliklerin neler olacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Dileyen oyunseverler, FarmVille’in kapatılmasından sonradan FarmVille 2: Tropic Escape ya da yaklaşmakta olan FarmVille 3‘ü oynamaya devam edebilecekler. Ama bu oyunların, orijinal FarmVille dek sevilip sevilmeyeceği şu lahza için bilinmiyor. Zynga’nın açıklamaları, bu çiftlik simülasyonunun hayranlarını derin bir hüzne boğacak gibi görünüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu